|
Профессия тренінг-менеджера
Чем занимается Тренінг-менеджер? Тренінг-менеджер - лише одна з назв професії, в залежності від місця роботи і виконуваних функцій цей фахівець може ховатися під різними іменами:
- внутрішній (корпоративний) тренінг-менеджер або менеджер з розвитку персоналу в організації,
- тренер, який працює у тренінговій або консалтингової компанії або бізнес-тренер, тренер-консультант,
- тренер-freelancer, вільний тренер, людина, яка працює сам на себе.
Специфика профессии тренінг-менеджера:
Такі професії, у яких основна задача - навчати людей, допомагати їм розкрити свій внутрішній потенціал, завжди затребувані. Тому професія тренінг-менеджера має великі перспективи.
Где работает Тренінг-менеджер:
Великі компанії та організації, тренінгові або консалтингові компанії
Личные качества:
Комунікабельність, організованість, вміння знайти підхід до будь-якій людині
Сколько получает Тренінг-менеджер?
Зарплата тренінг-менеджера, як правило, залежить від місця роботи і професіоналізму. Корпоративний тренер-початківець може заробляти близько $800-1300. Хороший внутрішній тренер з досвідом роботи від двох років отримує вже $1500-2000, у деяких випадках до $2500. Зарплата співробітника тренінгової компанії складає від $1000 до $5000 на місяць. На ринку фрілансерів доходи можуть бути самими різними залежно від завантаженості тренера. Розкид гонорарів від $400 до $1000 за тренінговий день.
Кар'єра тренінг-менеджера може розвиватися в декількох напрямках. Варіант перший - поступове накопичення досвіду, розширення портфеля проведених тренінгів, створення власного бренду на тренінговому ринку. Варіант другий адміністративна кар'єра, обійняти посаду керівника навчального центру, директора управління персоналом чи іншої аналогічної посади. Нарешті, третій варіант освоєння суміжних професій: HR-менеджмент (управління кадрами), коучинг (робота на виявлення прихованих можливостей і резервів особистості) або ассесмент (методи та технології оцінки персоналу).
Как стать тренінг-менеджером?
Ще років п'ять тому вважалося, що тренером може бути тільки психолог, в крайньому випадку педагог. Сьогодні ситуація міняється: серед талановитих тренерів зустрічаються колишні медики, біологи, лінгвісти, економісти. Однак є два найпопулярніших шляху в професію:
- закінчити психологічний або педагогічний факультет і почати вести тренінги,
- стати гарним фахівцем у будь-якій галузі бізнесу, закінчити спеціалізовані курси або майстер-класи, а потім ділитися секретами свого успіху з іншими.
|
|