Укр | Рус
-->

Сценограф

Професія сценографа не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Працівники культури, кіно і театру». Адже Сценограф винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Тим більше, кваліфікація сценографа важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтесь, навряд чи директор підвищить некомпетентного сценографа і дасть зелене світло в подальшому просуванні в роботі.

Що стосується фінансового питання роботи сценографом, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить в першу чергу від регіону мешкання сценографа, специфіки установи, в якій працює Сценограф і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Працівники культури, кіно і театру Каталог профессий
 

Профессия сценографаЧем занимается Сценограф? Основна робота професійного сценографа - це, звичайно, театр. Художник-постановник в театрі права рука режисера: він не тільки втілює режисерський задум, але разом з ним придумує, якими художніми засобами передати ідею спектаклю, його настрій, атмосферу.

Головне завдання художника - знайти нову концепцію подачі п'єси, яка допоможе глибше розкрити її сенс. Саме за це він отримує свій гонорар, а не за ескізи і макети. Час, коли декорації і костюми створювалися по ремарках в п'єсі, давно пройшов. Сьогодні художник-постановник на пару з режисером шукають нові ходи. Читаючи п'єсу, підготовлювану до постановки, сценограф прагне відчути текст, відчути настрій... Потім починається пошук образів, обговорення матеріалу з режисером і у результаті художник-постановник часто стає співавтором спектаклю.

Специфика профессии сценографа:
Професія важка, але дуже цікава, не дає нудьгувати - постійно з'являються нові творчі завдання, плюс спілкування з цікавими творчими людьми - режисерами, акторами.

Где работает Сценограф:
Щодня в столиці гримлять концерти вітчизняних і зарубіжних зірок, проводяться різноманітні фестивалі, виставки і презентації - і скрізь потрібні художники-постановники. Саме вони із смаком оформляють будь-яку сцену, візуально втілюють головну ідею спектаклю або свята. Сценографи затребувані в кіно і особливо на телебаченні: тут вони працюють над художньою концепцією телепрограм, численних серіалів, кліпів і т.д.

Художники-постановники потрібні і в політиці: вони можуть грамотно оформити передвиборну кампанію, мітинги, виступи ораторів - це теж шоу. У бізнесі і рекламі вони допомагають провести презентації нових продуктів, організувати промоушен-акциі. Нарешті, сценограф завжди може зайнятися дизайном - придумувати інтер'єри ресторанів, прикрашати корпоративні вечірки або дні народження багатих підприємців...

Личные качества:
Творчий потенціал.

Сколько получает Сценограф?
Для новоспеченого художника буде великим успіхом відразу знайти роботу в столиці за фахом. Прибуткові місця зайняті, і вакансій сценографа театру в кадрових агентствах ви не знайдете. Як ствержують викладачі театральних вузів, звичайна справа, коли молодий фахівець відправляється набиратися досвіду в провінцію: у сценографів із столичною освітою є всі шанси влаштуватися в театр. Та і в плані репертуару тут можливості ширші, а ось в плані грошей – не густо: театральний художник державного театру такий же бюджетник, як вчителі, лікарі. Зарплата не перевищує 10 тис. крб. плюс доходи від нових постановок.

Далі потрібно набиратися досвіду, цікаво оформляти спектаклі, брати участь в конкурсах сценографів, і якщо все піде успішно – є шанс, що вас запросять до Києва на постановку у відомий театр

Альтернативні варіанти для сценографа – знайти роботу на телебаченні, в кіно: тут в місяць можна заробляти від $700-1500 і вище. У дизайні, рекламі середні зарплати приблизно такі ж. Професіонали екстракласу, що займаються оформленням концертів зірок естради, шоу, фестивалів і т.д. можуть отримувати гонорари в десятки тисяч доларів.
 

Можливо Вас цікавить:


Робота Сценограф Резюме Сценограф Робота Сценограф в Києві Резюме Сценограф в Києві Робота Сценограф в Дніпрі Резюме Сценограф в Дніпрі Робота Сценограф у Львові Резюме Сценограф у Львові Робота Сценограф в Одесі Резюме Сценограф в Одесі Робота Сценограф в Харкові Резюме Сценограф в Харкові

Або перегляньте всі:


Робота в Києві Резюме в Києві Робота в Дніпрі Резюме в Дніпрі Робота у Львові Резюме у Львові Робота в Одесі Резюме в Одесі Робота в Харкові Резюме в Харкові


-->


Пошук професій

Хочете дізнатися більше про інші професії каталога? Скористайтеся алфавітним покажчиком або пошукайте самі затребувані професії за сферахми діяльності:
Профессия: Секретар
Профессия: Секретар на reception
Профессия: Системний адміністратор
Профессия: Системний аналітик
Профессия: Слідчий
Профессия: Соціолог
Профессия: Спеціаліст з клінічних досліджень
Профессия: Спічрайтер
Профессия: Спортивний лікар
Профессия: Спортивний психолог
Профессия: Спортивний тренер
Профессия: Стиліст
Профессия: Стоматолог
Профессия: Страховий агент
Профессия: Суддя
Профессия: Супервайзер
Профессия: Сценарист
Профессия: Сценарист комп'ютерних ігор
Профессия: Сценограф
Профессии по рубрикам:
HR-фахівці, рекрутери, кадровики
Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
Астронавти, астрономи
Викладачі, філологи, психологи
Фахівці в природних науках
Косметологи, перукарі, візажісти
→ Працівники культури, кіно і театру
Маркетологи, рекламісти, піарники
Лікарі, медсестри, ветеринари
Працівники сфери нерухомості і будівництва
Вихователі, тренери, психологи
Охоронці, міліціонери, слідчі
Юристи, нотаріуси, політологи
Ресторатори, кухарі, офіціанти
Секретарі, офіс-менеджери
Працівники сільського господарства
Працівники служб сервісу
Журналісти, редактори, поліграфісти
Страхові агенти, брокери, маклери
Інженери, технологи, майстри
Торгові агенти, sale-менеджери
Логісти, фахівці з ЗЕД
Автомайстри, водії, експедитори
Працівники туризму, готелів
Бухгалтери, фінансисти, аудитори
Тренери, інструктори зі спорту
Працівники шоу-бізнесу
Дизайнери, оформлювачі


Пропозиції роботи в Україні

Якщо на даний час ви знаходитесь на стадії пошуку роботи і шукаєте якісні вакансії від провідних компаній Києва і України, зверніть увагу на каталог кращих роботодавців країни. Шукати роботу можна по назві компанії, посадами або формі розширеного пошуку вакансій.

Поиск работы персонала

Пример: "помощник руководителя"
Поиск работы


-->
 


Jobs.ua рекомендує переглянути:Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні
ArendaZala.com.ua - Конференц зали Pro-Robotu.ua - Пропоную Роботу Training.ua - Тренінги в Україні
Srochno.ua - Терміново Потрібні Uajobs.com.ua - Пошук Роботи Jobsite.com.ua - Знайти Роботу