|
Профессия сценографа
Чем занимается Сценограф? Основна робота професійного сценографа - це, звичайно, театр. Художник-постановник в театрі права рука режисера: він не тільки втілює режисерський задум, але разом з ним придумує, якими художніми засобами передати ідею спектаклю, його настрій, атмосферу.
Головне завдання художника - знайти нову концепцію подачі п'єси, яка допоможе глибше розкрити її сенс. Саме за це він отримує свій гонорар, а не за ескізи і макети. Час, коли декорації і костюми створювалися по ремарках в п'єсі, давно пройшов. Сьогодні художник-постановник на пару з режисером шукають нові ходи. Читаючи п'єсу, підготовлювану до постановки, сценограф прагне відчути текст, відчути настрій... Потім починається пошук образів, обговорення матеріалу з режисером і у результаті художник-постановник часто стає співавтором спектаклю.
Специфика профессии сценографа:
Професія важка, але дуже цікава, не дає нудьгувати - постійно з'являються нові творчі завдання, плюс спілкування з цікавими творчими людьми - режисерами, акторами.
Где работает Сценограф:
Щодня в столиці гримлять концерти вітчизняних і зарубіжних зірок, проводяться різноманітні фестивалі, виставки і презентації - і скрізь потрібні художники-постановники. Саме вони із смаком оформляють будь-яку сцену, візуально втілюють головну ідею спектаклю або свята. Сценографи затребувані в кіно і особливо на телебаченні: тут вони працюють над художньою концепцією телепрограм, численних серіалів, кліпів і т.д.
Художники-постановники потрібні і в політиці: вони можуть грамотно оформити передвиборну кампанію, мітинги, виступи ораторів - це теж шоу. У бізнесі і рекламі вони допомагають провести презентації нових продуктів, організувати промоушен-акциі. Нарешті, сценограф завжди може зайнятися дизайном - придумувати інтер'єри ресторанів, прикрашати корпоративні вечірки або дні народження багатих підприємців...
Личные качества:
Творчий потенціал.
Сколько получает Сценограф?
Для новоспеченого художника буде великим успіхом відразу знайти роботу в столиці за фахом. Прибуткові місця зайняті, і вакансій сценографа театру в кадрових агентствах ви не знайдете. Як ствержують викладачі театральних вузів, звичайна справа, коли молодий фахівець відправляється набиратися досвіду в провінцію: у сценографів із столичною освітою є всі шанси влаштуватися в театр. Та і в плані репертуару тут можливості ширші, а ось в плані грошей – не густо: театральний художник державного театру такий же бюджетник, як вчителі, лікарі. Зарплата не перевищує 10 тис. крб. плюс доходи від нових постановок.
Далі потрібно набиратися досвіду, цікаво оформляти спектаклі, брати участь в конкурсах сценографів, і якщо все піде успішно – є шанс, що вас запросять до Києва на постановку у відомий театр
Альтернативні варіанти для сценографа – знайти роботу на телебаченні, в кіно: тут в місяць можна заробляти від $700-1500 і вище. У дизайні, рекламі середні зарплати приблизно такі ж. Професіонали екстракласу, що займаються оформленням концертів зірок естради, шоу, фестивалів і т.д. можуть отримувати гонорари в десятки тисяч доларів.
|
|