Укр | Рус
-->

Ювелір

Професія ювеліра не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Інженери, технологи, майстри». Адже Ювелір винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Тим більше, кваліфікація ювеліра важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтесь, навряд чи директор підвищить некомпетентного ювеліра і дасть зелене світло в подальшому просуванні в роботі.

Що стосується фінансового питання роботи ювеліром, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить в першу чергу від регіону мешкання ювеліра, специфіки установи, в якій працює Ювелір і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Інженери, технологи, майстри Каталог профессий
 

Профессия ювеліраЧем занимается Ювелір? На заводах над створенням прикрас працює ціла команда ювелірів, і у кожного своя роль і спеціалізація. Найбільший попит мають ювеліри-вмонтовувачі: вони обробляють і вмонтовують вручну прості вироби. Окрім них на заводах завжди потрібні закріплювальники (закріплюють і обробляють камені для майбутніх прикрас) і ливарники. Звичайно, ці професії вельми далекі від творчості, більше нагадують працю заводського робочого. Але, перш ніж братися до роботи над «фамільними коштовностями», перший час доведеться набивати руку на однотипних колечках і сережках.

При бажанні можна пройти додаткове навчання і стати гравером (наносить шрифти і орнамент на метал, ремонтує вироби), модельєром (виготовляє ексклюзивні прикраси за ескізами дизайнерів) або емальером (працює з кольоровими глинами і емалями, моделює композиції, використовуючи технологію випалення).

Специфика профессии ювеліра:
Справжній ювелір - одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл завалений різноманітними інструментами і пристосуваннями, причому часто фахівець сам їх придумує і виготовляє. У роботі знадобляться напилки, лобзики, надфілі, штихеля, чекани, лупи, паяльники, пальник, бормашина і т.д. Найдорожче і якісне оснащення кращих світових виробників може коштувати тисячі доларів, проте без нього успіху не досягти.

Где работает Ювелір:
Величезна кількість ювелірних лавок, магазинів, майстерень і ломбардів теж зацікавлені в цих фахівцях: тут вони оцінюють коштовності, лагодять сережки, ланцюжки, брошки, підганяють кільця під потрібний розмір, вставляють випавші коштовні камені.

Личные качества:
Метал і камені - грубий матеріал, і робота з ним вимагає фізичних зусиль. Крім уміння виконувати тонку роботу, ювелірові доводиться паяти, чеканити, кувати, полірувати. Але серед ювелірної техніки є такі, які спочатку вважаються жіночими: робота з емаллю, зі ськанью. Крім того, ремесло вимагає терпіння, усебічності, посидючості, точності - тобто якостей, якими володіють в основному жінки. Немало дівчат серед молодих дизайнерів.

Сколько получает Ювелір?
У ювелірних майстернях вартість лагодження ланцюжків, кілець, сережок залежно від складності роботи складає від $3 до 30, а зарплати фахівців невеликі – в середньому $350-500 в місяць. Заробіток закріплювальників і ливарників на заводах – від $500, але в успішних компаніях може досягати і $2000. Досвідчений і талановитий дизайнер цілком може розраховувати на $2-3 тис. в місяць. Від його творчих здібностей багато в чому залежить успіх всього виробництва.

Заробітки ж провідних ювелірів – ретельно прихована таємниця. Відомо лише, що поняття «оклад» для них нічого не означає. Вони, як правило, виконують роботи і проекти на замовлення, отримуючи гонорари. Часто їх роботи експонують на виставках.

Как стать ювеліром?
Найпростіший варіант навчання – спеціалізовані курси ювелірів.


 

Можливо Вас цікавить:


Робота Ювелір Резюме Ювелір Робота Ювелір в Києві Резюме Ювелір в Києві Робота Ювелір в Дніпрі Резюме Ювелір в Дніпрі Робота Ювелір у Львові Резюме Ювелір у Львові Робота Ювелір в Одесі Резюме Ювелір в Одесі Робота Ювелір в Харкові Резюме Ювелір в Харкові

Або перегляньте всі:


Робота в Києві Резюме в Києві Робота в Дніпрі Резюме в Дніпрі Робота у Львові Резюме у Львові Робота в Одесі Резюме в Одесі Робота в Харкові Резюме в Харкові


-->


Пошук професій

Хочете дізнатися більше про інші професії каталога? Скористайтеся алфавітним покажчиком або пошукайте самі затребувані професії за сферахми діяльності:
Профессия: Ювелір
Профессия: Юрист-міжнародник
Профессии по рубрикам:
HR-фахівці, рекрутери, кадровики
Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
Астронавти, астрономи
Викладачі, філологи, психологи
Фахівці в природних науках
Косметологи, перукарі, візажісти
Працівники культури, кіно і театру
Маркетологи, рекламісти, піарники
Лікарі, медсестри, ветеринари
Працівники сфери нерухомості і будівництва
Вихователі, тренери, психологи
Охоронці, міліціонери, слідчі
Юристи, нотаріуси, політологи
Ресторатори, кухарі, офіціанти
Секретарі, офіс-менеджери
Працівники сільського господарства
Працівники служб сервісу
Журналісти, редактори, поліграфісти
Страхові агенти, брокери, маклери
→ Інженери, технологи, майстри
Торгові агенти, sale-менеджери
Логісти, фахівці з ЗЕД
Автомайстри, водії, експедитори
Працівники туризму, готелів
Бухгалтери, фінансисти, аудитори
Тренери, інструктори зі спорту
Працівники шоу-бізнесу
Дизайнери, оформлювачі


Пропозиції роботи в Україні

Якщо на даний час ви знаходитесь на стадії пошуку роботи і шукаєте якісні вакансії від провідних компаній Києва і України, зверніть увагу на каталог кращих роботодавців країни. Шукати роботу можна по назві компанії, посадами або формі розширеного пошуку вакансій.

Поиск работы персонала

Пример: "помощник руководителя"
Поиск работы


-->
 


Jobs.ua рекомендує переглянути:Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні
ArendaZala.com.ua - Конференц зали Pro-Robotu.ua - Пропоную Роботу Training.ua - Тренінги в Україні
Srochno.ua - Терміново Потрібні Uajobs.com.ua - Пошук Роботи Jobsite.com.ua - Знайти Роботу