Укр | Рус


Шеф-кухар

Професія шеф-кухаря не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Ресторатори, кухарі, офіціанти». Адже Шеф-кухар винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Тим більше, кваліфікація шеф-кухаря важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтесь, навряд чи директор підвищить некомпетентного шеф-кухаря і дасть зелене світло в подальшому просуванні в роботі.

Що стосується фінансового питання роботи шеф-кухарем, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить в першу чергу від регіону мешкання шеф-кухаря, специфіки установи, в якій працює Шеф-кухар і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Ресторатори, кухарі, офіціанти Каталог профессий
 

Профессия шеф-кухаряЧем занимается Шеф-кухар? Шеф-кухар придумує, вишукує і удосконалює рецепти рідкісних страв. Самовираження нічим не обмежене – професія може стати високим мистецтвом. У багатьох їдальнях, трактирах і кафе шеф-кухар – це кухар з додатковими обов'язками: він сервірує, організовує банкети і керує виробництвом. Він – адміністратор, кухар і завгосп в одній особі, що відповідає за роботу рядових кухарів і офіціантів, технологію приготування страв, закупівлю продуктів.

Специфика профессии шеф-кухаря:
Шеф-кухар не повинен палити: сигаретний дим притупляє чутливість смакових рецепторів. Теж можна сказати і про алкогольні напої. Навіть ковток пива спотворює відчуття від страви або повністю змінює його. Люди із захворюваннями органів травлення, хворобами шкіри (навіть незначними) просто не допускаються до роботи на кухні. Перевірки ж трапляються нерідко – майже кожні три місяці. З цим у кухарів строго!

Плюсы професії:
  • хороші перспективи професійного росту
  • висока зарплата
Мінуси професії:
  • робота кухаря фізично важка
  • часто доводиться працювати у вечірній і нічний час


Где работает Шеф-кухар:
Ресторани, кафе, їдальні.

Сколько получает Шеф-кухар?
Парадокс: у іменитих закладах кухар-початківець отримує небагато (до $800), але робота вважається престижною. У решті закладів новачок може заробляти від 700$ до 2000$. Проте профі радять молодим шеф-поварам не дивитися на зарплату, а орієнтуватися на місце в перевіреному, престижному ресторані.

Підвищення може бути блискавичним, а навики і тонкощі професії краще вивчати в підмайстрах у відомих шеф-поваров. Можливості додаткового заробітку у кухарів небагато. Банкети, презентації, весілля, фуршети іноді приносять якийсь відсоток кухарям, але частіше доводитися працювати безкоштовно. У деяких ресторанах близько 30% від святкових столів вже включені в зарплату шеф-поварам і персоналу. Іноді все отримує шеф і самостійно розподілять прибуток між кухарями і су-шефами (найпоширеніша форма).

Как стать шеф-кухарем?
Досить здобути середньо-професійну освіту в коледжі або на короткострокових курсах.


Самые реальные требования к профессии шеф-кухаря описаны в должностных инструкциях компаний Украины:

Должностная инструкция калькулятора (в предприятиях торговли и заведениях питания) (укр.)
 

Можливо Вас цікавить:


Робота Шеф-кухар Резюме Шеф-кухар Робота Шеф-кухар в Києві Резюме Шеф-кухар в Києві Робота Шеф-кухар в Дніпрі Резюме Шеф-кухар в Дніпрі Робота Шеф-кухар у Львові Резюме Шеф-кухар у Львові Робота Шеф-кухар в Одесі Резюме Шеф-кухар в Одесі Робота Шеф-кухар в Харкові Резюме Шеф-кухар в Харкові

Або перегляньте всі:


Робота в Києві Резюме в Києві Робота в Дніпрі Резюме в Дніпрі Робота у Львові Резюме у Львові Робота в Одесі Резюме в Одесі Робота в Харкові Резюме в Харкові
Пошук професій

Хочете дізнатися більше про інші професії каталога? Скористайтеся алфавітним покажчиком або пошукайте самі затребувані професії за сферахми діяльності:
Профессия: Шеф-кухар
Профессия: Штукатур
Профессии по рубрикам:
HR-фахівці, рекрутери, кадровики
Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
Астронавти, астрономи
Викладачі, філологи, психологи
Фахівці в природних науках
Косметологи, перукарі, візажісти
Працівники культури, кіно і театру
Маркетологи, рекламісти, піарники
Лікарі, медсестри, ветеринари
Працівники сфери нерухомості і будівництва
Вихователі, тренери, психологи
Охоронці, міліціонери, слідчі
Юристи, нотаріуси, політологи
→ Ресторатори, кухарі, офіціанти
Секретарі, офіс-менеджери
Працівники сільського господарства
Працівники служб сервісу
Журналісти, редактори, поліграфісти
Страхові агенти, брокери, маклери
Інженери, технологи, майстри
Торгові агенти, sale-менеджери
Логісти, фахівці з ЗЕД
Автомайстри, водії, експедитори
Працівники туризму, готелів
Бухгалтери, фінансисти, аудитори
Тренери, інструктори зі спорту
Працівники шоу-бізнесу
Дизайнери, оформлювачі


Пропозиції роботи в Україні

Якщо на даний час ви знаходитесь на стадії пошуку роботи і шукаєте якісні вакансії від провідних компаній Києва і України, зверніть увагу на каталог кращих роботодавців країни. Шукати роботу можна по назві компанії, посадами або формі розширеного пошуку вакансій.

Поиск работы персонала

Пример: "помощник руководителя"
Поиск работы


 


Jobs.ua рекомендує переглянути:Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні
ArendaZala.com.ua - Конференц зали Pro-Robotu.ua - Пропоную Роботу Training.ua - Тренінги в Україні
Srochno.ua - Терміново Потрібні Uajobs.com.ua - Пошук Роботи Jobsite.com.ua - Знайти Роботу